Používáním tohoto webu souhlasíte s tím, že k poskytování služeb, analýze návštěvnosti a cílení reklam používají soubory cookie. Více informací
OKNA, DVEŘE, VRATA
Nezávazná kalkulace Telefon: +420 608 703 905

Plastová okna VEKA

VEKA je firma vyrábějící plastové profily pro okna a dveře s vedoucím postavením na celosvětovém trhu s 23 dceřinými společnostmi na třech kontinentech.

Okna z kvalitních okenních profilů VEKA výrazně snižují náklady na topení a tím šetří Vaše peníze. Dle použitého zasklení je možné dosáhnout součinitele prostupu tepla pro celé okno Uw = 0,74 W/m²K.

Okenní profily musí denně nést těžká skla a pevně ukotvit kování. Jakost profilů rozhodujícím způsobem přispívá k ochraně proti vloupání i tepelně a zvukově izolačním schopnostem oken. Podle přísné euronormy pro okna a dveře (EN 12608) spadají profily VEKA do nejvyšší jakostní třídy A. Třída A zaručuje tloušťku vnější stěny 3,0 mm (±0,2 mm).

Profily kvality třídy A:
• o 10% více materiálu pro lepší výkon
• až o 25% vyšší pevnost svařených rohů oken a dveří, odolnost proti praskání než u třídy B
• až o 12% nižší průhyb a kroucení než u třídy B

Všechny řady profilů VEKA jsou extrudovány na bázi vápníkových a zinkových stabilizátorů. Neobsahují tedy olovnaté stabilizátory.

EFECTLINE

Efectline je 5-komorový systém z profilů VEKA určený pro komerční bytovou a kancelářskou výstavbu. Konstrukce byla přizpůsobena atmosférickým podmínkám převládajícím v České republice, včetně průměrných teplot a síly větru. Bylo dosaženo profilu, který zajišťuje v našich podmínkách nutnou tepelnou a zvukovou izolaci, při příznivé nákupní ceně. Efectline je tedy po všech stránkách ekonomické řešení jak v krátkodobém, tak i dlouhodobém výhledu. Velmi nízká celková boční výška profilů křídla a rámu činící pouze 109 mm zajišťuje větší plochu skla a dokonalé prosvětlení interiéru. Profil má dvoje koextrudovaná rámová těsnění se speciální konstrukcí. Tento typ profilu je dostupný pouze v bílé barvě.

PERFECTLINE zaoblený

Dokonalá kombinace elegantního zaobleného křídla hloubky 80 mm a klasického rovného rámu se stavební hloubkou 70 mm. Tato stavba profilů způsobuje, že okna jsou ještě teplejší a tišší. Tato okna představují dokonalou volbu pro rodinné domy i moderní apartmány a působí harmonickým dojmem, díky tomu si tento systém oblíbila většina našich zákazníků.

PERFECTLINE rovný

Jedná se o 5-komorový systém klasického vzhledu vhodný jak pro rekonstrukce, tak i novostavby. Tato okna můžeme doporučit těm, kteří hledají výrobek s pokud možno nejlepším poměrem kvality k ceně. Vyznačují se výjimečně nízkým součinitelem prostupu tepla a velmi dobrou zvukovou izolací. Celková boční výška křídla a rámu 118 mm a stavební hloubka 70 mm zajistí dokonalou stabilitu vašich oken.

S-LINE

Výjimečnou eleganci dodávají oknu silně zaoblené hrany křídla a rámu. Je to dokonalé řešení pro klienty, kteří si cení nejvyšší kvality, trvanlivosti a atraktivního, moderního vzhledu. Široká škála barev dostupných v nabídce umožňuje vybrat okna pro každý interiér a fasádu. Jedná se o 5-komorový systém se stavební hloubkou rámu i křídla 70 mm.

SWINGLINE

VEKA SWINGLINE je systém oken pro vysoké nároky na design a funkčnost. Přesvědčuje svými kulatými, atraktivními tvary, vyváženými proporcemi a dynamickou optikou, dosahuje nejlepších izolačních hodnot a nabízí  optimální stabilitu díky 5-komorové konstrukci s konstrukční hloubkou rámu 70 mm a předsazeného křídla 80 mm.

LIBRIS

Okna profilu Libris se odlišují neopakovatelnými křivkama odsazeného křídla. 6-komorový systém křídla zajišťuje dokonalou tepelnou ochranu a zároveň silně tlumí hluk. Okna Libris Plus jsou okna pro osoby s vysokými nároky co do jakosti tak i estetiky. Dokonalé řešení pro rodinné domy či novodobé bungalovy. Tento 6-komorový systém s konstrukční hloubkou rámu 70 mm a křídla 80 mm nabízíme za cenu 5-komorových systémů.

ALPHALINE

Plastová okna VEKA Alphaline jsou kombinací klasického designu a efektivní tepelné ochrany se zaměřením na minimalizaci spotřeby energie. Díky své konstrukční hloubce 90 mm a speciálnímu systému se středovým těsněním jsou ideální volbou pro nízkoenergetické a pasivní domy. Dodatečně lze použít speciální izolační vložky do rámové konstrukce a tak značně vylepšit tepelné izolační vlastnosti, významně ušetřit na nákladech spojených s vytápěním. Tento profil je co do statických, tepelně izolačních a estetických vlastností doslova dokonalý. Ve standardu použité trojsklo Ug= 0,5 W/m²K umožňuje dosáhnout součinitele prostupu tepla pro celé okno Uw = 0,75 W/m²K. Velká pohledová výška rámu 84 mm umožní hluboké zapuštění do fasády, přitom celková boční výška křídla a rámu činí 118 mm.

SOFTLINE MD 82

Nejnovější profil VEKA Softline 82 MD se řadí mezi okna s nejlepší tepelnou izolací. Jsou ideální tam, kde hodláte výrazně ušetřit náklady za vytápění. Nový 7-komorový profil stavební hloubky 82 mm přináší ideální poměr mezi stavební hloubkou profilu a počtem komor. Třetí dodatečné těsnění vylepšuje ochranu před chladem a hlukem. Hluboké zapuštění izolačního skla v kombinaci s teplým rámečkem maximálně eliminuje rosení skel z interiéru. Díky své konstrukci jsou ideální volbou pro nízkoenergetické a pasivní domy. Ve standardu použité trojsklo Ug= 0,5 W/m²K umožňuje dosáhnout součinitele prostupu tepla pro celé okno Uw = 0,74 W/m²K.

Všechny profily VEKA se vyznačují zejména

• jsou vyrobeny z prvoplastu bez použití recyklátu
• tloušťka vnějších stěn profilu 3 mm (tolerance 0,2 mm), což splňuje nejvyšší standardy Třídy „A“ podle normy EN 12608
• ocelové vyztužení o tloušťce 1,5 – 3 mm v závislosti na rozměru oken (v profilu rámu ocelové uzavřené vyztužení, v profilu okenního křídla otevřené vyztužení)
• spolehlivá montáž standardního kování do křídla a rámu
• profily dostupné v úplné škále barev a fólií napodobujících dřevo (mimo profil Efectline)
• těsnění v barvě šedá, černá nebo karamelová (dle barvy okna)